Jak na to - Tipy a triky - Přeber si to!

Přejít na obsah
Tvorba video náhledu
Máte spoustu videa a chtěli by jste mít ve své databázi ke každému videu přiřazen video náhled, ale lámete si hlavu čím a jak to udělat? Snadná pomoc je zde a to díky Video Thumbnails Maker. Video Thumbnails Maker je aplikace pro extrahování náhledových obrázků (thumbnailů)  z videí. Grafické prostředí je intuitivní. Máte k dispozici frontu  zpracovávaných souborů, několik grafických rozvržení náhledu videa,  editor technických detailů pro úpravu rozlišení, detailů vykreslování,  stylu písma, stínů, v neposlední řadě i vložení vodoznaku nebo ořezání  hran. Na vstupu program podporuje různé souborové formáty, včetně AVI, WMV, MPG, MKV a MP4. Nová verze tohoto programu navíc disponuje funkcí animovaného video náhledu. Animovaný video náhled vám z videa udělá krátký sestřih z celého videa o délce, kterou si sami zvolíte (5, 10, 15 sekund etc.)

Nové web Skype i v Opeře
Nové Skype a to konkrétně Skype pro web běží jen na prohlížeči Edge Microsoft, nebo na tom přihlouplém Chrome od přiblblého Google a to se nezamlouvá nejen mě, ale věřím, že i jiným uživatelům. Proto jsem se rozhodl se s vámi podělit o trik jak vyzrát nad novým Skype pro web. Video, které si můžete stáhnout zdarma zobrazuje přesný postup jak obejít blokaci webového prohližeče Opera na webu pro Skype https://web.skype.com/
Jak na to - Video
Nové web Skype i ve Firefoxu
Stejně jako Opera má zablokovaný přístup na web aplikaci Skype také Firefox. Odstranění této blokace dosáhnete tím to postupem.
1. Do adresního řádku napište about:config a stiskněte Enter. Prohlížeč Firefox na vás vybafne hláškou něco jako že vstupujete na vlastní nebezpečí atd, to potvrďte.
2. Následně do vyhledávacího pole napište useragent a objeví se vám výpis, kde pravděpodobně nebudete mít položku general.useragent.override tu vytvoříte kliknutím pravým tlačítkem a zvolte Nová předvolba a Řetězec. Vyskočí dialogové okno, kde do adresního pole napišete general.useragent.override potvrďte Enter a v novém dialogovém okně zadejte text: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/51.0.2704.79 Safari/537.36 Edge/14.14393 potvrďte Enter a můžete se směle přihlásit na stránce Skype.
Proč to nejde!
Už jste se určitě setkali s tím, že nelze na určitém webu používat funkci CTRL+C a následně CTRL+V viz. stránky kde jsou nějaké služby jako Chat a podobně, kde je zablokována funkce kopírovat a vložit. Nic není nemožné, teď nemyslím na reklamu jedné Automobilky, ale na to jak to prostě obejít. Následující rada je pro uživatele Firefoxu a jeho klonům jako jsou WaterFox, PaleMoon, SeaMonkey atd.

1. Do adresního řádku napište about:config potvrďte Enter a vstupte přesto že vás Firefox varuje.
2. Následně vložte do vyhledávajícího pole tento text dom.event.clipboardevents.enabled a vidíte stav kde je hodnota nastavena jako TRUE, tak tuhle hodnotu dvojklikem změňte na FALSE a restartujte Firefox a můžete dál používat na všech stránkách CTRL+C CTRL+V.

Návrat na obsah