SNN Syndrom neklidných nohou - Přeber si to!

Přejít na obsah
SNN - Syndrom neklidných nohou
Mé nohy mě nenechají spát! a co vaše?
Pokud patříte mezi ty, které postihl syndrom neklidných nohou stejně jako mě, rozhodně si toho nemůžete nevšimnout, že kdykoli se v klidu posadíte, ulehnete na gauč a podobně, vypadá to, jako kdyby vám do nohou někdo pouštěl elektrický proud. Nohy sebou škubou, kroutí, klepou a poťukávají. Někdy s menší, jindy s větší intenzitou a nejhorší je to v noci. Jakmile si lehnete, cítíte v nohou nepříjemný tlak a pobolívání a máte neovladatelné nutkání jimi pohybovat. Někdy jsou tyto pocity tak nepříjemné, že se celou noc jen probdíte. Možná si připadáte jako blázen, ale nejste. Jste obětí syndromu neklidných nohou.
Zedne na den
Přesně tak, ze dne na den se dostavila tahle příšerná nemoc Restless Legs Syndrom, česky asi přívětivější název Syndrom neklidných nohou. Začalo to jízdou autem z dovolené, kdy mě příšerně začalo kroutit v kotnících, ale nějak jsem to nebral vážně, protože jsem se domníval, že to bude novými botami, protože bolest časem zmizela. Bohužel navečer, když jsem se uvelebil na gauč a koukal na film, tak stejná bolest kotníku se dostavila opět a to intenzivněji s přechody mravenčení prstu a zpět ke kotníkům.
Návštěva lékaře
Ano návštěva lékaře, to je ta správná volba, ale je v tom zakopaný pes, protože doktoři/doktorky ve většině případě nemají ani ponětí co jim to vykládáte za blbosti. Jeden vám řekne, že to bude plochýma nohama a pošle vás na ortopedii, kde si necháte udělat ortopedické vložky do bot, druhý zas tvrdí, že to je nedostatkem vitamínu, třetí začne plácat nesmysli o revmatismu atd. Tak kde je tedy zakopaný pes? Ani jeden doktor mi vlastně nedal vysvětlení co se to se mnou děje, hlavně že platíme zdravotní pojištění. Je třeba změnit lékaře a to urychleně a světe div se ono to zabralo!
Zabralo to!
Ano zabralo to! a to v podobě změny lékaře, tedy lékařky u které se privátně léči má kamarádka a vše ji o mém problému řekla a domluvila mi termín návštěvy. V den návštěvy jsem vše doktorce dopodrobna vysvětlil co mě trápí a během pár minut mi sdělila Och máš Restless Legs Syndrom“ hmm a jak to léčit? na to odvětila, že to nejde léčit, ale pouze dostat pod kontrolu s menším utlumením.

Šamani Šarlatání
Pokud chcete zkusit nějaké ty rady babky kořenářky, nebo nějaké ty šamany co o sobě tvrdí že jsou medium, tak na to zapomeňte, protože zbytečně vyhodíte peníze a stejně vám to neuleví od bolesti a ty jejich bylinky hoďte do popelnice, protože budete mít další bolest a to břicha či hlavy.
Šamani Šarlatání
Jedinný lék
Restex 100mg/25mg
Jediné účinné léky jsou Restex, které jsou pouze na předpis. Restex tabletky vám pomohou se zbavit neklidných nohou a zaručí vám klidný spánek bez negativního efektu po probuzení což vám umožní normální fungování po celý den. Na syndrom neklidných nohou opravdu není žádný jiný lék než je Restex, tak pokud na internetu natrefíte na nějaké reklamní blbyny jako jsou různe tinktury (Syndrom NN) tak to nekupujte jsou to opravdu vyhozené peníze.

Dobrý tip
Zkuste si zmapovat čas kdy dochází k bolesti nohou a podle toho si udělejte časový harmonogram. Příklad k bolestem nohou dochází pravidelně kolem deváté večer, tak přibližně o půl deváté si vem te tabletku, která začne účinkovat do 30 minut a tím nebudete mít ten nepříjemný pocit bolesti nohou a pocítite jak máte najednou odlehčené nohy. Dolněk k tabletám Restex doporučuji vitamíny Hořčík, vitamín C, Zinek a vitamín E a D, dále pak pokud máte málo slunečního světla doma, v práci atd, doporučuji si pořídit simulátor denního světla (já mám Beurer TL30), protože nedostatek slunečního světla zpusobuje právě nedostatek důležitého Dopaminu.              
Restex 100mg/25mg
Návrat na obsah